BEEMKA - KLUB
BEEMKA KLUB

OFFTOPIC MOTORYZACYJNY - pytanko do filmowców (obróbka filmiku)

HAMANN E30 - 2005-01-06, 13:49
Temat postu: pytanko do filmowców (obróbka filmiku)
Mam pytanko do osób,które juz obrabiały swoje produkcje:
Mam kamerke video na kasetki nie cyfrówka,jaki programik jest najlepszy do zrzutów z kasetki na kompa?
Z gory bardzo dzieki za odp.
Pozdro 8)

Marcin e30 - 2005-01-06, 15:13

i jeszcze napiszcie czy później tniecie film, dodajecie muzyke itp
Pablo - 2005-01-06, 18:25

Windows Movie Maker, i w nim zgrywasz filmik i w nim mozesz ciac i w nim mozesz podkladac muze, poza tym jest stosunkowo prosty. Powiniscie go miec w akcesoriach w windowsie, tak jak painta :)
Czekam na nowe produkcje :)

HAMANN E30 - 2005-01-07, 03:15

dziekówka za wskazówke 8) pozdro
nokerman - 2005-01-07, 09:04

albo coś ze stajni Pinnacla (8, 9PL) lub Ulead (5, 6, 7)
dosyć dobre intuicyjne menu, zgrywanie w różnych formatach, edycja, wklejanie efektów przejściowych ... itd itp

próbki z Pinnacla możecie zobaczyć na klipach z Operacji KDnW i z Tarnova :wink:

pozdro Pinnacle RuLeZ

mocry - 2005-01-07, 10:17

Ulead VideoStudio jest bardzo prosty. Jak na taki program to oferuje spore mozliwosci. Efekty przejsciowe, mozna dodawac dzwiek, tekst i oczywiscie ciac film w dowolny sposob. Polecam ten programik na poczatek. Pozdro
slawo - 2005-01-07, 12:06

A czy ktorys z wymieniuonych programow ma funkcje rozjasniania filmu i kontrastu? Pozdro
mocry - 2005-01-07, 13:28

Jesli chodzi o Ulead Video Studio to nie widze tu takiej opcji. Chyba, ze przeoczylem :wink: To chyba zbyt prosty programik choc ja mam dosc stara wersje (6). Nie da sie rozjasniac edytowanego filmu, ktory mamy juz np na dysku. Natomiast w opcji przechwytywania oczywiscie mozna to zrobic ale to zasluga sterownikow od karty tv a nie samego programu. Co do powyzej wymienionych progsów to nie wiem, poniewaz korzystam tylko z tego - na moje wymagania w zupelnosci mi wystarcza :)
HAMANN E30 - 2005-01-09, 01:38

dzieki koledzy za pomoc,pozdro :wink:
Filip - 2005-01-09, 08:00

Do zgrywania, cięcia, przeróbki do divixa z kaset video bardzo dobrze spełnia się Virtual Dub - prosty, darmowy, dużo opisów w necie co i jak nim zrobić.
nokerman - 2005-01-10, 07:31

slawo napisał/a:
A czy ktorys z wymieniuonych programow ma funkcje rozjasniania filmu i kontrastu? Pozdro


pinnacle 9,0 to ma (ósemka też pewnie tylko jest po angielsku i trudniej odkryć takie funkcje :wink: )

bachus - 2005-01-10, 13:33

Bardzo dobrym programem (w pełni profesjonalnym) jest Adobe Premiere PRO :) legal kostuje ok 3000 jak nie lepiej;/ Polecam wejsc na strone firmy ADOBE, zarejestrowac sie, sciągnąc sobie demo... zainstalowac.
:arrow: mozna tez następnie wejsc na witrynę www.serials.ws (lub inna z crackami itp.) i sciągnąc kod zródłowy. Odnajdujemy wprogramie funkcje rejstracji i wpisujemy. Mamy teraz pełną, niczym nie ograniczoną wersje tego programu (polecam poczytac o "legalizowaniu" oprogramowania).

Powyższy FAQ jest tylko przykładem tego, do czego mozemy użyć łączy internetowych i nie odpowiadam za konsekwencje prawne korzystania z nielegalnego oprogramowania :lol: :twisted:

Anonymous - 2005-01-10, 13:38

rozjasnic, sciemnic, wyostrzyc, przeskalowac i bog wie co jeszcze mozna Virtual Dubem

POLECAM

a do obrobki tylko ADOBE PREMIERE!!!

:-) ))

Kryhas - 2005-02-01, 11:32

Mam mały problem, a mianowicie chce przegrać film z kamery (kasety) na kompa. Zdobyłem Virtual Duba i mam kartę telewizyjną. Wykonałem parę prób przegrania, ale ok. 20 min filmu zajęło mi prawie 1,5 GB !! Nie zmieniałem nic a rozdzielczość była 320. Byłbym wdzięczny gdyby mi ktoś pomógł w obsłudze tego programu (gg 2478860) lub podał stronkę, na której się dowiem jak przegrywać. Może potrzebuje jakiejś karty typu VideoZip lub Video Grabber ?? :cry:
mocry - 2005-02-01, 12:37

Ja robie tak: zgrywam film za pomoca karty tv do kompa w najlepszej jakosci (uzywam oprogramowania od karty) czyli do mpeg2. Minuta filmu zajmuje okolo 60 mb. Pozniej wlaczam programik, ktory sie zwie AutoGordian i tyle :) Ten ostatni program zrobi wszystko sam. Ustawisz sobie tylko na ilu plytkach ma byc Twoj film i po robocie. AutoGK sam skomrpesuje dzwiek i obraz. Efekty u mnie sa swietne. Jedyna wada to czas... Trwa to dluuuugo ale warto i nie trzeba sie z niczym babrac :wink: Sprobuj sobie nagrac i skompresowac np miute filmu jak bedzie Ci odpowiadalo to caly filmik sobie tym sposobem zrobisz. Pozdro
Kryhas - 2005-02-02, 13:04

No wszystko byłoby fajnie gdybym nie miał dysku 13 GB :/
Nie ma innego wyjścia ??

mocry - 2005-02-02, 15:10

No dysk 13 GB bedzie stanowil faktycznie sporą przeszkodę :D Właściwie nie da sie na nim zastosować metody o której wcześniej pisałem :? Jest oczywiście inne wyjście - od razu kompresować. Tzn podczas zgrywania filmu. Ja mialem z tym nie raz problemy i tak już nie robie. Np dźwięk nie był spójny z obrazem :? Ale to było na troche przestarzałej karcie tv. Obecnie mam nową karte (która się zrypała i jest w serwisie :lol: ) i podejrzewam, że nie byłoby z tym problemów. Korzystam z AutoGordiana, ponieważ wychodzą świetne efekty, które w dodatku nie zajmują dużo MB :wink: Niestety ten program obrabia tylko mpegi :x Muisz popróbować z kompresją 'w locie' może coś z tego wyjdzie. Nic innego nie przychodzi mi do głowy :? Pozdro
Kryhas - 2005-02-02, 15:19

Ja mam karte pixel view i ona zgrywa tylko do formatu avi i żeby było śmieszniej to film zajmuje więcej niż 80 MB/min i potem bardzo tnie :/
Jakim programikiem moge w locie kompresować ??

mocry - 2005-02-02, 20:30

Po 1 powinna byc taka opcja w oprogramowianiu karty tv. Jesli nie ma to nie musisz sie specjalnie martwic. Kazdy nowszy program, ktorym mozna przechwytywac ma taka opcje. Np.: VitrualDub, Ferro (polski program polecam), Ulead Video Studio i mnostwo innych. Wejdz sobie np na strone http://www.divx.pl/ do dzialu download i kliknij w programy przechwytujace. Sądze, ze kazdy prog bedzie mial opcje kompresji w locie. Duze znaczenie ma tu karta tv (a wlasciwie jej wiek :wink: ). Nie wiem jaki masz w swojej chipset. Jesli jest to stara karta to moze byc problem szczegolnie z najwiekszymi rozdzielczosciami. Ale ja na mojej starej karcie spokojnie moglem w locie robic filmiki w divxie czy xvidzie w rodzielczosci np 352x288 przy 25 klatkach/sek. Przy wyzszych wartosciach byly problemy. To sie nie tyczy oczywiscie nowej karty. Tam nie ma w ogole problemow.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group