BEEMKA - KLUB
BEEMKA KLUB

OFFTOPIC MOTORYZACYJNY - Zdjecia

Marcin - 2005-01-13, 01:46
Temat postu: Zdjecia
Skad mozna sciagnac (za darmo :D ) i jak sie nazywa program do pomniejszania/powiekszania zdjec???
Marcin e30 - 2005-01-13, 02:50

np. Paint'em można zmniejszać
Marcin - 2005-01-13, 02:51

Marcin e30 napisał/a:
np. Paint'em można zmniejszać


A skad go mozna sciagnac???

Marcin e30 - 2005-01-13, 02:59

Paint jest razem z windowsem: menu start, programy i akcesoria

musisz zaznaczyć zdjęcie i pomniejszyć / powiększyć i będzie git :D

LiZzArD - 2005-01-13, 08:51

Polecam Irfan View :) np. tutaj: http://download.tucows.co...rope.x=selected
Paint się średnio do takich celów nadaje :)

Miki - 2005-01-13, 15:50

Mcinek jak masz painta ( a powinienes miec) to wciskasz ctrl + w i odpowiednio zmieniajac dane procentowe zmniejszasz lub zwiekszasz wymiary fotki... no przynajmniej ja tak robie
Marcin - 2005-01-13, 16:23

Mi chodzi o program, ktory pozwoli na stale zmniejszyc fotke w celu jej wklejenia w avatar na forim. Jak to zrobic???
Miki - 2005-01-13, 16:39

Mcinek w paincie można to bez problemu zrobic mimo że troszke zabawy jest (tzn. trzeba bawic sie procentami. Jak chcesz to zapraszam na gg5135930 to Ci chcetnie powiem co i jak
bachus - 2005-01-13, 18:24

do powiekszania (wiem ze Ci chodzi o pomniejszenie) dobrze jest uzywac profesjonalnych programów. A to dlatego ze grafike dzielimy na wektorową i rastrową. Z wektorową problemu nie ma poniewaz obraz opiera sie na osiach X i Y i kazda zmiana wielkosci wiąze sie nowym obliczeniem rozdzielczosci itp... tak funkcjonuje np Flash :) grafika rastrowa natomiast przy zmianach traci na jakosci poniewaz kazdemy pixelowi przy powikrzeniu przyporzakowani zostają koledzy :0 - nowe pixele co zniekształca obraz-dodtakowo obraz często zostaje wyblurowany (wygładzony) co zniekształca kontury. Paint jest programem rysunkowym a o tego typu prac potrzebny jest progs do OBRÓBKI fotek - polecam ADOBE PHOTOSHOP np. 7.0

Demo mozna sciągnąc ze strony Adobe a gdybys chciał pełną wersje - na priv ;] chyba ze tu tez mozna mowic o legalizowaniu :> ??

slawo - 2005-01-13, 19:05

Ja uzywam Paint Shop Pro 4.14,stary program lae prosty i malo zajmuje.Stuknij mi na gg emaila to Ci go wysle z crackiem.Pozdro
BADYL - 2005-01-13, 22:17

Ja używam IRNFAVIEW - jest bardzo dobry prosty programik - chyba prostrzego juz nie mogli zrobic.Posługuje sie nim od kilka ładnych lat.
Zbychu - 2005-01-13, 22:26

Popieram przedmówców jeżeli chcesz b. dobry program do zaawansowanych prac polecam Adobe Photoshop ale jeśli tylko do przeglądania fotek i ich delikatnej obróbki to najprostszy i najlepszy będzie InfranViev. Jak chcesz to wyślę ci na maila pełną wersję 3.92
Marcin - 2005-01-13, 22:46

Zbychu a wiec wyswiadcz mi przysluge i wyslij ten program na mcinek1@op.pl

P.S. Chcialem to wyslac na PW do Zbycha ale wysylanie PW na razie nie dziala :(

duchPW - 2005-01-14, 00:04

też polecam AdobePhotoshop'a można się nieźle pobawić, a potem zapisujesz swoje dzieło jako jpg i wybierasz określony rozmiar.... i do profilu go - moim zdaniem to najepszy program jaki używałem
LiZzArD - 2005-01-14, 08:58

Mcinek napisał/a:
Zbychu a wiec wyswiadcz mi przysluge i wyslij ten program na mcinek1@op.pl

P.S. Chcialem to wyslac na PW do Zbycha ale wysylanie PW na razie nie dziala :(


Dałem linka trochę wyżej - szybciej będzie jak sobie zciągniesz :) - jest darmowy :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group