BEEMKA - KLUB
BEEMKA KLUB

OFFTOPIC MOTORYZACYJNY - BMW 130i

BADYL - 2005-02-11, 01:37
Temat postu: BMW 130i
Cytat:
Brytyjski oddział BMW zapowiada wprowadzenie na rynek BMW 130i z najlżejszym sześciocylindrowym silnikiem, wykorzystywanym również w większych modelach tej marki: BMW 330i i BMW 630i.



Jednostka ta rozwija moc 258 KM przy 6 600 obr/min i 300 Nm maksymalnego momentu obrotowego dostępnego w zakresie pomiędzy 2 500 - 4 000 obr/min.

Aluminiowo-magnezowa jednostka zapewni BMW 130i przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 6.2 sekundy i prędkość maksymalną 250 km/h. Rezultaty te są lepsze od uzyskiwanych przez bezpośrednią konkurencję auta, do której należy: Alfa Romeo GTA, Audi A3 3.2 Sport Quattro Sportback czy Mercedes C320 Sportcoupe. Rozkład masy na przednią i tylną oś rozmieszczony jest w stosunku 50:50. Napęd przenoszony jest na tylne koła za pośrednictwem manualnej, sześciobiegowej skrzyni biegów.

Stylistyka nowej wersji odbiega nieco od modeli będących w aktualnej ofercie BMW. Nowy pojazd będzie wyróżniała chromowana atrapa chłodnicy, siedemnastocalowe felgi aluminiowe i podwójna końcówka układu wydechowego. W wyposażeniu standardowym znajdą się sportowe fotele, skórzana kierownica, radio BMW Business z CD oraz sześć poduszek powietrznych. Klienci będą mieli do dyspozycji także innowacyjny system Active Steering, który dostosowuje przełożenie układu kierowniczego do prędkości jazdy.

BMW serii 1 zostanie przedstawiony na salonie w Genewie. Cena zostanie podana w późniejszym terminie, a na rynku samochód pojawi się na jesieni tego roku.


Źródło 4x4

Łukasz - 2005-02-11, 09:29

Tylko dlaczego 1ka przypomina beczkę powyginaną na wszelkie możliwe strony? :twisted:
slawo - 2005-02-11, 09:33

Ja tam czekam az zrobia M1:)
duchPW - 2005-02-11, 09:50

.... hehehe - slawo ty prowokatorze :twisted:

a ja dam jeszcze bardziej, bo mi się ta jedynka bardzo podoba - jest po prostu zajebista - moim zdaniem, to najfajniejsza bryczka w swojej klasie

cinek_sw - 2005-02-11, 10:42

slawo napisał/a:
Ja tam czekam az zrobia M1:)


eeee to ja też poczekam.......

Łukasz - 2005-02-11, 13:53

Zapominacie chopaki, ze M1 na podst. klasy 1 nie będzie, tylko M2 :twisted: , jedno M1 już było....Giugaro projektował:)
mira_croft - 2005-02-11, 15:18

Misiu Piotrze!...nie uzywaj słowa"zajebista"....to wulgaryzm!!!!! :twisted:
całuje goraco!!!!!!!
Miruś

cinek_sw - 2005-02-11, 15:26

i mamy problem bo dla jednych może to i wulgaryzm a dla drugich to takie mocnejsze określenie na "coś fajnego"...

a skoro ma być M2, no to czekamy na M2......

SmasherE30 - 2005-02-11, 16:00

hehe
ja mam taki patent ... śledzić bacznie historię jakiejś M5 e60 i za 5,6 (jak się nazbiera kasia) latek JĄ sobie zanabyć wiedząc co nie pasi :wink:

duchPW - 2005-02-11, 17:35

truskawka napisał/a:
Misiu Piotrze!...nie uzywaj słowa"zajebista"....to wulgaryzm!!!!! :twisted:
całuje goraco!!!!!!!
Miruś


Droga Mirro - nie popadajmy w przesadę.... weź także pod uwagę fakt, że używanie podobnych wyrażeń jest przejawem pewnej pauperyzacji języka polskiego (potocznego), która dotyka wszystkie wastwy intelektualne naszego społeczeństwa.... więc wybacz tę chwilę słabości z mojej strony .... i dla rozweselenia przeczytaj (cie wszyscy) WYKŁAD pewnego znawcy naszego języka

LUKAS - 2005-02-11, 18:26

slawo napisał/a:
Ja tam czekam az zrobia M1:)

A może to jest taka eMka :roll:

Również czekam na M2 :twisted:

mira_croft - 2005-02-11, 19:21

słonko jak ty nie zaczniesz pauperyzować lepiej swojego jezyka..a dokladnie kilku słow..to ja cie "zparuper-terroryzuje", a na dzien dzisiejszy slowo"zajebiscie" jest wulgaryzmem ok...jest mase fajnych słow zamiennych...i Ty Piotrze powienies dawac pzrykład....!!!!!!!!!! :wink:
"zpauperyzowana" Miruś

cinek_sw - 2005-02-11, 20:36

Uwaga uwaga przypominam wszystkim zainteresowanym że temat dotyczy BMW 130i.........
slawo - 2005-02-11, 21:41

Ja tam nie wiem jak Wy,ale mnie jak slysze M3,M5...Mx az ciarki przechodza na sama mysl ze rano mozna wsiasc do czegos takiego i przestawic zoladek o kilkanascie centymetrow do tylu :) ajjj.....rozmarzylo mi sie
duchPW - 2005-02-11, 22:01

cinek_sw napisał/a:
Uwaga uwaga przypominam wszystkim zainteresowanym że temat dotyczy BMW 130i.........


temat może żyć własnym życiem - czego ten obecny jest najlepszym przykładem - nie utrzymasz go w ryzach - nie walcz z tym :mrgreen:

.... no i nie mów, że sam czasem nie marzysz o przestawieniu żołądka w okolice za kręgosłupem.... jeszcze bliżej pleców

cinek_sw - 2005-02-11, 22:40

lusssssssssssssssssssss :D :D :D :D :D

żołądek bliżej pleców....hmmmm ciekawe.....


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group