BEEMKA - KLUB
BEEMKA KLUB

OFFTOPIC MOTORYZACYJNY - Jak dlugo czeka sie na NIP

Anonymous - 2005-02-22, 22:04
Temat postu: Jak dlugo czeka sie na NIP
MA ktos moze doswiadczenie z tym jakze "niezbednym" numerkiem :? zawsze obywalo sie bez tego "czegos" rejestrowalem samochod motor placiclem pcc i nikt tego niechacial a teraz przywiozlem BMW i nagle wszyscy chca :? Chyba nie tylko policja nie lubi BMW urzedy tez :( :(
kazik - 2005-02-22, 22:25

należy zgłosić się do swojego urzędu skarbowego i złożyć druk NIP-3 otj. wniosek o nadanie numeru NIP, podać powód, że sprowadzono samochód z zagranicy i potrzebny do urzędu celnego, wniosek zrobć z kopią i potweirrdzić sobie kopię przy składaniu, z tą potwierdzoną kopią można jechać do urzędu celnego i tam podać swój nr PESEL i przedstawić tą kopię NIP-3, że złożono w urzędzie celnym. Natępnie po załatwieniu w urzędzie celnym, tj. po opłaceniu podatku akcyzowego, po otrzymaniu dowodu wpłaty można udać się do urzędu skarbowego w celu załatwienia zaświadczenia o zwolnieniu z podatku od towarów i usług- czyli VAT. Należy wypełnić druk VAT-24 - tj, wniosek o wydanie zaświadczenia /VAT-25/ o zwolnieniu z podatku VAT. Należy do tego wniosku dołączyć książkę pokjazdu - tj. brif, zaświadczenie o wymeldowaniu pojazdu, jeżeli pojazd został tam za granicą wymeldowany, zaświadczenie z przeglądu technicznego, to które uprawnia do zarejestrowanie, a urząd celny jeszcze sobie życzy zaświadczenie z odczytu numerów silnika, dowód wpłaty podatku akcyzowego, umowę - jeśli jest np. w języku niemieckim to musi być tłumaczenie przez tłumacza przysięgłego, znaczek opłaty skarbowej za 5 zł i opłata w urzędzie miasta pod który podlega urząd skarbowy w kwocie 150,- zł. Przy składaniu wniosku o opłatę podatku akcyzowego i wniosku VAT-24 w urzędzie skarbowym wystarczy okazać kopię wniosku o nadanie numeru NIP, a sam numer NIP zostanie nadany w terminie ok. 2 - 3 tygodni. A podatek akcyzowy należy zapłacić w terminie 5 dni od dnia zakupu, a w urzędzie skarbowym w ternie 14 dni od dnia zakupu, to czekając na ten NIP nie zdążyłoby się. Pozdrawiam.
Anonymous - 2005-02-22, 22:33

Ups to ciezka sprawa bo ja zlozylem ten wniosek i nie wzialem kopii mozna to jakos odkrecic :?
kazik - 2005-02-22, 22:38

to czeka cię znowu wizyta w urzedzie skarbowym.Jak ładnie poprosisz to może wydadzą ci potwierdzenie :wink:
HAMANN E30 - 2005-02-23, 03:41

ja dostałem na drugi dzien NIP:lol:
...powiedzialem pani przy okienku,ze nie moge dlugo czekac bo mam auto do oclenia i stoi w Urzedzie Celnym...
sprawdzone-dziala :wink:

bachus - 2005-02-23, 17:02

ja czekałem ok 3-4 tygodni
duchPW - 2005-02-24, 17:22

HAMANN E30 napisał/a:
ja dostałem na drugi dzien NIP:lol:
...powiedzialem pani przy okienku,ze nie moge dlugo czekac bo mam auto do oclenia i stoi w Urzedzie Celnym...
sprawdzone-dziala :wink:


pamiętajcie że w urzędach też pracują tylko ludzie .... i nie koniecznie od razu głupi i złośliwi, o czym przekonał sie Hamann - spróbuj tak samo

Anonymous - 2005-02-24, 23:19

Dzieki chlopaki z odpisem udalo sie dla przyszlych szczesliwcow informacja 11pln kosztuje :? zobaczymy czy jutro w uc mi to przyjma!!! :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group