BEEMKA - KLUB
BEEMKA KLUB

OFFTOPIC MOTORYZACYJNY - Co wiecie na temat firmy Hartge?

Anonymous - 2005-03-18, 19:43
Temat postu: Co wiecie na temat firmy Hartge?
Czy ktoś wie coś na temat tej firmy.Wiem że jest to jeden z tunerów BMW.

Chodzi mi o to ,czy prestiż tej firmy jest porównywalny np. z firmą Alpina :?:
Czy Hartge tuningował tylko nadwozia czy również silniki :?: Znalazłem w necie zdjęcia silnika Bmw e30 i tam (to był silnik 6-cio garowy) na pokrywie zaworów nie pisało BMW tylko właśnie Hartge.Tak więc podejrzewam że tuningują również silniki ,ale żadnych pojemności mocy itp. nie znalazłem.
Kupiłem ostatnio kierownicę i tam na jednym ramieniu jest napis momo a na drugim Hartge.Szczególnie chodzi mi o to jaki jest właśnie prostiż produktów tej marki w porównaniu z Alpiną.Wszyscy dobrze wiemy jakie ceny osiągają różne pierdoły z napisem Alpina :shock: I dlatego chcę się dowiedzieć czy mój nowy nabytek też może osiągnąć taką zawrotną cenę :)

Jawor - 2005-03-18, 19:49

Wyroby hartge są cenione podobnie jak Alpina, są to podobne do siebie firmy gdy Alpina miał np. w serii e30 Alpina 3,5l to Hatge miało swoje H35, Aplina miała 2,7l czyli B3 a Harge miało H26. Wyroby tych firm sie równoważyły...jak jedna coś puszczała to i druga też. Alpina ma do silników m20 swoje barany, ich odpowiednik ma takze Hartge, pokrywa zaworów Harge jest równie żadka u nas jak Alpiny. Te 2 firmy u nas to rarytasy.
Anonymous - 2005-03-18, 19:53

Bardzo mnie cieszy twoja odpowiedź. :twisted:
Jawor - 2005-03-18, 20:03

Katalogi i oferty do e30 mozesz znaleść na www.e30.de
Strona firmowa Hartge to : http://www.hartge.de/
Jak bedziesz chcial wiecej o tej formie to val na priv...

slawo - 2005-03-19, 09:37

Panowie to chyba nie ten dzial na dyskusje o prestizu? przenosze do off-a

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group