BEEMKA - KLUB Strona Główna BEEMKA - KLUB

HomeHome  PortalPortal  KontaktKontakt  RegulaminRegulamin  Mapa GoogleMapa Google  AssistanceAssistance
KlubowiczeKlubowicze  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Regulamin

REGULAMIN FORUM BEEMKA-KLUB:

Forum tworzy jedność wraz ze stroną główną portalu Beemka-Klub.


I. Rejestracja:

 1. Czynne uczestnictwo w Forum wymaga rejestracji.
 2. Bierne uczestnictwo w Forum (czytanie) nie wymaga rejestracji na Forum, lecz obarczone jest brakiem dostępu do niektórych działów.
 3. Rejestracja na Forum Beemka-Klub jest bezpłatna i dobrowolna.
 4. Zarejestrowanie się oznacza zaakceptowanie poniższego Regulaminu.
 5. W celu rejestracji wymagane jest podanie informacji w rubrykach:
  1. użytkownik - nazwa użytkownika/nick/ (nie musi to być imię i/lub nazwisko),
  2. hasło - za pomacą którego będziesz się logował do forum,
  3. adres e-mail - na który bedzie dostarczana korespondencja e-mail'owa oraz powiadomienia od administracji Forum,
  4. skąd - nazwa miejscowości zgodna z faktycznym miejscem zamieszkania.
 6. Podanie pozostałych danych jest nieobowiązkowe. W przypadku podawania gdziekolwiek na Forum swoich danych osobowych użytkownik oświadcza, że robi to dobrowolnie i na własną odpowiedzialność.
 7. Emblemat użytkownika musi spełniać następujące wymagania:
  1. maksymalne wymiary: 200x200 pikseli,
  2. maksymalny rozmiar pliku z emblematem: 15 KB,
  3. tylko jeden obrazek,
  4. nie może zawierać treści powszechnie uważanych za obraźliwe lub budzące niesmak,
  5. może zawierać nieduży podpis, który nie obraża swoją treścią uczestników Forum.
 8. Rejestracja użytkownika może być uniemożliwiona w razie jakichkolwiek wątpliwości lub niezgodności danych personalnych.
 9. Użytkownik rejestruje się na Forum tylko jeden raz. W przypadku stwierdzenia, że jeden użytkownik zarejestrował się więcej niż jeden raz, wszystkie jego konta mogą zostać skasowane, lub jego główne konto może zostać okresowo zbanowane.

II. Uprawnienia użytkownika korzystającego z Forum:
 1. Użytkownik ma prawo do:
  1. czynnego/biernego uczestniczenia w Forum, czyli korzystania z niego przestrzegając wyżej wymienionych zasad rejestracji,
  2. umieszczania tematów, postów, zdjęć, wypowiadania się na łamach forum, do zamieszczania ogłoszeń kupna/sprzedaży, zgodnie z tematyką działów Forum,
  3. uczestniczenia w spotkaniach, zlotach, zawodach organizowanych przez użytkowników Forum jak i członków Klubu Beemka-Klub,
  4. możliwości zakupu wszelkich gadżetów udostępnianych na stronach Forum,
  5. składanie skarg i zażaleń/nowych propozycji związanych z użytkownikami Forum jak również z organizacją na Forum.

III. Obowiązki użytkownika korzystającego z Forum:
 1. Unikaj zakładania wątków dotyczących tematów wielokrotnie już omówionych i/lub kwestii uznawanych na forum za oczywiste. W tym celu należy:
  1. użyć wyszukiwarki forum. Ilość tematów na forum jest ogromna i możliwe, że ktoś założył już temat który chcesz stworzyć,
  2. zapoznać się z listą tematów w dziale FAQ (często zadawane pytania),
  3. poszukać samodzielnie odpowiedzi za pomocą popularnych wyszukiwarek internetowych (np. www.google.pl, www.altavista.com).

 2. Unikaj powielania istniejących już tematów. Przed założeniem tematu dotyczącego jakiegoś aktualnego zagadnienia sprawdź na kilku ostatnich stronach w danym dziale, czy temat nie został już stworzony.
 3. Nowe wątki zakładaj w odpowiednich działach. Każdy z działów ma opis określający jego tematykę, dlatego przed założeniem nowego tematu należy zapoznać się z opisami wszystkich działów. Jeżeli nie masz pewności, który dział jest najodpowiedniejszy dla Twojego tematu, umieść go tam, gdzie według Ciebie pasuje najlepiej - najwyżej zostanie przeniesiony przez moderatora.
 4. Powstrzymuj się przed umieszczaniem podobnych lub takich samych tematów/postów w kilku miejscach jednocześnie. Takie postępowanie będzie postrzegane jako zaśmiecanie forum i będą z tego wyciągane konsekwencje karne. Jeżeli wracasz do jakiegoś zagadnienia, dopisz się w tym temacie, w którym była o tym mowa, zamiast zakładać nowy.
 5. Wątki tytułuj konkretnie, w sposób mówiący w skrócie o tym, czego dotyczą. Pamiętaj, że nadając tematowi konkretny tytuł, ułatwiasz innym korzystanie z forum i jednocześnie zwiększasz swoje szanse na uzyskanie odpowiedzi.
 6. Unikaj w danym wątku zamieszczania kilku swoich postów z rzędu. Kolejny post musi być przedzielony przynajmniej jednym postem innego użytkownika chyba, że jest to typowe odświeżenie starego tematu.
 7. Unikaj zbaczania z głównego tematu wątku, ze szczególnym uwzględnieniem osobistej wymiany zdań (sprawy prywatne należy załatwiać przez PW). Za posty nie na temat moderator/admin może przyznać ostrzeżenie lub zamknąć temat.
 8. Zwracaj uwagę na jasność wyrażanych opinii, ich zawartość merytoryczną, a także na estetykę i kulturę swoich wypowiedzi. Treść każdej wypowiedzi powinna wnosić na forum nowe i pozytywne elementy. Treść wypowiedzi nie może składać się z samego cytatu, musi zawierać komentarz autora postu. Należy do minimum ograniczać wielkość wklejanych cytatów.
 9. Powstrzymuj się od niekulturalnego komentowania tematu wątku, poziomu czyjejś wypowiedzi etc. Jeżeli uważasz, że czyjś post narusza regulamin lub prowokuje do tego innych, proponujemy zgłosić go administratorowi/moderatorowi.
 10. Powstrzymuj się od zamieszczania postów nic nie wnoszących do dyskusji, np. o treści "lol", "zgadzam się w pełni z przedmówcą", "nie wiem" , "nie interesuję się tym" oraz postów będących wyłącznie powtórzeniem informacji podanych już w wątku przez innego uczestnika forum. Niedozwolone jest umieszczanie postów o treści "Było!", "Szukaj!" bez podania dokładniejszych wskazówek (np. odnośnika do tematu, w którym dane zagadnienie było omawiane, lub haseł pomocnych przy korzystaniu z wyszukiwarki forum/internetowej).
IV. Usunięcie użytkownika Forum (derejestracja) w trybie zwyczajnym:
 1. Konto użytkownika, który nie wysłał żadnego postu zostanie skasowane nie wcześniej niż po upływie 3 miesięcy od daty ostatniego zalogowania.
 2. Konto użytkownika, który wysłał co najmniej jeden post zostanie skasowane nie wcześniej niż po upływie 6 miesięcy od daty ostatniego zalogowania.
 3. Konto użytkownika, który nie dopełnił obowiązków, o których mowa w rozdziale I. punkt 8. zostanie usunięte w terminie 7 dni od założenia.
 4. Konto użytkownika może zostać usunięte na jego własną prośbę.

V. Usunięcie użytkownika Forum (derejestracja) w trybie nadzwyczajnym:
 1. Konto użytkownika, który nie przestrzega zasad ogólnej kultury, w szczególności obraża innych użytkowników forum może zostać usunięte:
  1. w trybie natychmiastowym, bez powiadomienia - dotyczy nowych użytkowników Forum, których wszystkie posty spełniają w/w. przesłanki lub prowokują do ich zaistnienia,
  2. po niedostosowaniu się do pouczenia administratora/moderatora otrzymanego e-mailem oraz zamieszczonego przy poście/odpowiedzi upomnianego (dotyczy wszystkich zarejestrowanych użytkowników),
 2. Ponadto zostanie zablokowana możliwość rejestracji użytkownika z takim samym nr IP.
 3. Administrator zastrzega sobie prawo do usunięcia postów wysłanych przez w/w użytkownika.

VI. System kar:
 1. Na Forum istnieje specjalny system kar i ostrzeżeń, który zostaję wymierzony w razie:
  1. niedostosowania się do ogólnych zasad netykiety,
  2. niekulturalnego zachowania wobec innych użytkowników Forum,
  3. naruszania zasad kultury wypowiedzi zarówno na Forum jak i w wiadomościach prywatnych (PW)
  4. zbędnego „nabijania” postów lub pisania nie na temat,
  5. umieszczania:
   1. emblematów(awatar),
   2. zdjęć,
   3. innych plików graficznych (dopuszczalna max. wielkość 5-10kB),
   4. linków do stron www,
   nie związanych z marką BMW lub zbyt dużych, które powodują problemy techniczne na Forum, bądź obraźliwych w stosunku do innych użytkowników Forum,

 2. Posty i wątki niezgodne z regulaminem będą usuwane lub ich treść będzie modyfikowana przez moderatorów/administratorów.

 3. Awatary, podpisy i inne pola pozostawione do dyspozycji użytkownika również mogą być modyfikowane, a niekiedy blokowane, jeżeli będą zawierać niedozwolone treści.

 4. Użytkownicy nagminnie naruszający postanowienia regulaminu i ignorujący upomnienia moderatorów powinni liczyć się z możliwością zablokowania im dostępu do forum. Także jednorazowe przewinienia, uznane przez administratora/moderatora za ciężkie, mogą zaowocować tym samym bez uprzedniego upomnienia.

  1. Zablokowanie dostępu do forum (zwane "banem") może mieć następujący charakter:
   1. czasowy określony - konto użytkownika zostanie zablokowane na czas określony przez administratora w momencie zablokowania, po upływie tego czasu konto zostanie odblokowane,
   2. permanentny - konto zostanie zablokowane na zawsze bądź usunięte z bazy forum.

  2. Niezależnie od czasu trwania bana, a stosownie do przewinień użytkownika i możliwości technicznych, konto może być zablokowane:
   1. imiennie - użytkownik nie będzie mógł zalogować się ze swoim nickiem, ale będzie mógł przeglądać forum lub założyć nowe konto,
   2. poprzez adres IP komputera - użytkownik w ogóle nie będzie mógł się połączyć z forum z danego adresu IP,

  3. Stosownie do charakteru bana i przewinienia użytkownika:
   1. każde jego nowe konto będzie natychmiast usuwane w przypadku stwierdzenia, że właściciel jest osobą niepożądaną.

 5. Na Forum funkcjonuje system pochwał i ostrzeżeń dla użytkowników.

  1. Pochwałę może przydzielić użytkownik oraz osoby funkcyjne innym użytkownikom Forum. Pochwała może zostać przydzielona za aktywną i pozytywną działalność na forum, skuteczną poradę w rozwiązaniu poruszonego problemu użytkowników Forum.

  2. Ostrzeżenia przydzielają użytkownikom Forum osoby funkcyjne (admini, moderatorzy) za nieprzestrzeganie Regulaminu. Maksymalna wartość ostrzeżenia dodanego przez moderatora to 1. Administrator ma prawo wystawić ostrzeżenie o dowolnej wartości powodując tym smaym ograniczenie możliwości czytania lub nawet pisania za przewinienia ciężkie - powodujące problemy techniczne z obsługą forum (spamowanie, floodowanie). Każde ostrzeżenie wygasa po upływie 30 dni. Za 3 ostrzeżenia konto użytkownika zostaje pozbawione możliwości pisania postów do czasu wygaśnięcia któregoś z ostrzeżeń, za 6 ostrzeżeń użytkownik zostaje pozbawiony możliwości czytania i pisania, także do czasu wygaśnięcia któregoś z ostrzeżeń. Za ciężkie i/lub uporczywe naruszanie Regulaminu użytkownik może zostać zbanowany bez ostrzeżenia.

VII. Uprawnienia administratorów/moderatorów:
 1. Administratorzy/moderatorzy/naczelni sprzątacze wszystkie decyzje podejmują autorytarnie.
 2. Uprawnienia administratorów/moderatorów/naczelnych sprzątaczy:
  1. wykonywanie czynności administracyjnych niezbędnych do realizacji postanowień zawartych w rozdziałach IV. i V. oraz VI.,
  2. nadawanie uprawnień użytkownikom i administratorom,
  3. blokowanie wątków, w których zostały naruszone zasady netykiety,
  4. przenoszenie postów do odpowiedniego działu Forum, adekwatnego do ich zawartości,
  5. usuwanie postów zdublowanych oraz naruszających zasady netykiety,
  6. usuwanie emblematów nie spełniających wymogów określonych w rozdziale I. punkt 7.

VIII. Postanowienia dodatkowe:
 1. Na początku korzystania z forum zaleca się zapoznanie z technicznym opisem w FAQ i opisem BBCode, aby zorientować się m.in. jak formatować czcionkę, dodać URL lub obrazek czy zamieszczać emotikony.

 2. Przeczytaj opisy działów i zapoznaj się z najważniejszymi zagadnieniami omawianymi na forum poprzez (przynajmniej pobieżne) przejrzenie przyklejonych tematów w poszczególnych działach. Ułatwi to zorientowanie się w zasadach forum i unikanie wielu niepotrzebnych problemów.

 3. W przypadku, gdy nie możesz znaleźć swojego tematu/posta, użyj opcji zobacz swoje posty - być może został on przeniesiony zgodnie z postanowienia regulaminu do innego działu. Jeżeli nie możesz znaleźć danego tematu X na liście swoich postów, najpewniej został on usunięty. W takiej sytuacji nie twórz ponownie identycznego tematu, a ZWŁASZCZA nie zakładaj tematu "dlaczego post X został usunięty?"; zamiast tego zastanów się, czy nie naruszał on regulaminu. Możesz też poprosić o pomoc kogoś z grupy moderatorów.

 4. Z opcji "cytuj" (ikona w poście, który chcesz zacytować) korzystaj z rozsądkiem, skracając długie posty tak, aby zostawić tylko ten fragment, do którego bezpośrednio odnosić się ma Twoja wypowiedź. Unikaj cytowania "wielokrotnego" (X napisał :: Y napisał :: Z napisał ::) Wskazane jest też sprawdzenie, czy nie przypisujesz czyichś słów innej osobie.

 5. Nie stosuj nieuzasadnionego formatowania czcionki: nie pogrubiaj całego tekstu (pogrubienie stosuje się dla wybranych, ważnych fragmentów tekstu) i nie pisz wielkimi literami (w Internecie oznacza to krzyk). Jeżeli nie wiesz, co oznaczają stosowane w postach skróty typu IMHO, LOL, AFAIR, BTW, RTFM, skorzystaj z wyszukiwarki internetowej, aby się tego dowiedzieć (akronimy).

 6. Szanujemy język polski w związku z czym staraj się pisać poprawną polszczyzną. Przed wysłaniem posta sprawdź, czy nie ma w nim błędów ortograficznych, interpunkcyjnych lub literówek i ewentualnie dokonaj poprawek. Guzik Podgląd służy do podejrzenia wyglądu Twojej wypowiedzi w taki sposób, w jaki będzie ona widoczna na forum (uwzględniając np. formatowanie tekstu czy wstawione emotikony). Korzystaj z niego przed wysłaniem posta. Formułuj swoje wypowiedzi precyzyjnie. Posty zawierające rażące błędy ortograficzne lub napisane całkowicie niezrozumiale mogą być usuwane z forum przez moderatorów lub administratorów.

 7. Nie krytykuj i nie podważaj decyzji administratorów i moderatorów w kwestiach regulaminowych oraz technicznych forum; są to osoby dbajace o stan techniczny i merytoryczny forum.

 8. Niniejszy regulamin nie ma charakteru ostatecznego; może być w miarę potrzeb zmieniany lub uzupełniany za pomocą przyklejonych tematów bądź ogłoszeń zamieszczanych w dziale Kącik Administracyjny, ogłoszenia, opinie, sugestie. Wskazane jest sprawdzanie co jakiś czas, czy w wymienionym dziale pojawiły się nowe topiki administracyjne. O poważniejszych zmianach użytkownicy będą informowani za pomocą metod dostępnych administracji (posty, PW, maile).

 9. Wszelkie materiały publikowane na forum użytkownicy zamieszczają na własną odpowiedzialność. Posty są własnością autorów i to oni ponoszą odpowiedzialność za ich treść.

 10. Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczane na forum przez użytkowników, jednocześnie oświadcza, że dołoży starań aby posty niezgodne z Regulaminem i prawem były niezwłocznie usuwane.


IX. Zmiany w regulaminie.
 1. Wszelkie zmiany w regulaminie będą publikowane w poście informacyjnym widocznym we wszystkich działach na forum.
 2. Zmiany w regulaminie obowiązują od chwili ich opublikowania na forum na zasadach określonych w punkcie 1.

 Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Statystyki - Reklama - Test połączenia - Współpraca - Statut Klubu
Beemka Klub, Internetowy Portal Pasjonatów BMW
Copyright © 2004-2008
Stowarzyszenie Beemka Klub
Kontakt:
zarzad@beemka-klub.pl
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10