Wysany: 2007-12-10, 09:21 Czterodrzwiowe coupe od BMW
Mercedes CLS w segmencie czterodrzwiowych coupe wiedzie póki co samotny prym. Jednak już niedługo wyrośnie mu całkiem mocna konkurencja. Do walki zamierzają wejść inni producenci z Niemiec, a w tym BMW ze swoim modelem z serii 8.
W drodze są już niemieccy konkurencji tacy jak Audi A7, Volkswagen Passat Coupe, którego premiera odbędzie się już niebawem oraz długo wyczekiwane Porsche Panamera. W sieci pojawiły się już pierwsze zdjęcia kontynuacji znanego na początku lat dziewięćdziesiątych, modelu z Serii 8.
Tym razem będzie to czterodrzwiowe coupe, bazowane na podstawie studium koncepcyjnego o nazwie CS. Prawdopodobnie nowe auto zostanie zbudowane na płycie podłogowej BMW Serii 6.
Oryginalna Seria 8 była produkowana w latach 1989 - 1999. Zasilały ją silniki ośmio- lub dwunastocylindrowe. Prawdopodobnie ten trend będzie kontynuowany i pod maską nowego modelu znajdą się podobne jednostki. W grę wchodzi tutaj V12 o pojemności sześciu litrów (438KM) oraz 4,8 litrowe V8 z modelu 750i.
PORAŻKA jakich mało
Mało tego, że to jest praktycznie CLS z nerką z przodu, to jeszcze kontynuują ten głupi trend hańbiący nadwozie typu Coupe. Jak można robić czterodrzwiowe coupe, to tak jakby zrobić cabrioleta w kombi . Albo sedan, albo coupe