BEEMKA - KLUB Strona Główna BEEMKA - KLUB

HomeHome  PortalPortal  KontaktKontakt  RegulaminRegulamin  Mapa GoogleMapa Google  AssistanceAssistance
KlubowiczeKlubowicze  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
pytanko do filmowców (obróbka filmiku)
Autor Wiadomość
HAMANN E30 
German-Style



Dołączył: 26 Sie 2004
Skąd: BYDGOSZCZ
Wysłany: 2005-01-06, 13:49   pytanko do filmowców (obróbka filmiku)

Mam pytanko do osób,które juz obrabiały swoje produkcje:
Mam kamerke video na kasetki nie cyfrówka,jaki programik jest najlepszy do zrzutów z kasetki na kompa?
Z gory bardzo dzieki za odp.
Pozdro 8)
_________________
BIAŁE MOGĄ WIĘCEJ
...tylko i wylacznie bety;)
 
 
 
Marcin e30 
obibok :)



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Cze 2004
Skąd: Łowicz
Wysłany: 2005-01-06, 15:13   

i jeszcze napiszcie czy później tniecie film, dodajecie muzyke itp
_________________
BMW e39 - arktissilber metalic
 
 
 
Pablo 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Wrz 2004
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2005-01-06, 18:25   

Windows Movie Maker, i w nim zgrywasz filmik i w nim mozesz ciac i w nim mozesz podkladac muze, poza tym jest stosunkowo prosty. Powiniscie go miec w akcesoriach w windowsie, tak jak painta :)
Czekam na nowe produkcje :)
_________________
Pablo 325i byl....
540i byl...
e30 335 byl...
R1 było...
e38 740...
e30 344i
Pozdrawiam!!
 
 
HAMANN E30 
German-Style



Dołączył: 26 Sie 2004
Skąd: BYDGOSZCZ
Wysłany: 2005-01-07, 03:15   

dziekówka za wskazówke 8) pozdro
_________________
BIAŁE MOGĄ WIĘCEJ
...tylko i wylacznie bety;)
 
 
 
nokerman 
ostatni mohikanin



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 22 Mar 2004
Skąd: Puławy
Wysłany: 2005-01-07, 09:04   

albo coś ze stajni Pinnacla (8, 9PL) lub Ulead (5, 6, 7)
dosyć dobre intuicyjne menu, zgrywanie w różnych formatach, edycja, wklejanie efektów przejściowych ... itd itp

próbki z Pinnacla możecie zobaczyć na klipach z Operacji KDnW i z Tarnova :wink:

pozdro Pinnacle RuLeZ
_________________

E30 325iA 1987r. Coupe :mrgreen: Spritmonitor.de
E39 528iA 1999r. Touring :mrgreen: Spritmonitor.de
E61 530dA 2005r. Touring :mrgreen: Spritmonitor.de
«Nigdy Nikogo O Nic nie Proś Sami Przyjdą Sami Dadzą»
 
 
 
mocry
[Usunięty]

Wysłany: 2005-01-07, 10:17   

Ulead VideoStudio jest bardzo prosty. Jak na taki program to oferuje spore mozliwosci. Efekty przejsciowe, mozna dodawac dzwiek, tekst i oczywiscie ciac film w dowolny sposob. Polecam ten programik na poczatek. Pozdro
 
 
slawo 
Kierownik karuzeli



Pomógł: 46 razy
Dołączył: 03 Lip 2004
Skąd: Wałcz / Londyn
Wysłany: 2005-01-07, 12:06   

A czy ktorys z wymieniuonych programow ma funkcje rozjasniania filmu i kontrastu? Pozdro
_________________

Moja BMW e30 345i power'ed by KKK K27 turbo

- Klubowicz -

GG: 1041
e-mail: slawo@antserwis.pl

e-mail: slawo@beemka-klub.pl

Jest 328i e36 M-TECH, bardzo szybka eta
z 40% 2.93 sperre by Szeszkin Motorsport

oraz piekielnie szybkie e39 M5

 
 
 
mocry
[Usunięty]

Wysłany: 2005-01-07, 13:28   

Jesli chodzi o Ulead Video Studio to nie widze tu takiej opcji. Chyba, ze przeoczylem :wink: To chyba zbyt prosty programik choc ja mam dosc stara wersje (6). Nie da sie rozjasniac edytowanego filmu, ktory mamy juz np na dysku. Natomiast w opcji przechwytywania oczywiscie mozna to zrobic ale to zasluga sterownikow od karty tv a nie samego programu. Co do powyzej wymienionych progsów to nie wiem, poniewaz korzystam tylko z tego - na moje wymagania w zupelnosci mi wystarcza :)
 
 
HAMANN E30 
German-Style



Dołączył: 26 Sie 2004
Skąd: BYDGOSZCZ
Wysłany: 2005-01-09, 01:38   

dzieki koledzy za pomoc,pozdro :wink:
_________________
BIAŁE MOGĄ WIĘCEJ
...tylko i wylacznie bety;)
 
 
 
Filip
Poszukaj zanim napiszesz !!!


Dołączył: 16 Wrz 2004
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-01-09, 08:00   

Do zgrywania, cięcia, przeróbki do divixa z kaset video bardzo dobrze spełnia się Virtual Dub - prosty, darmowy, dużo opisów w necie co i jak nim zrobić.
_________________
Filip

E30 325 to jest to!!!
 
 
nokerman 
ostatni mohikanin



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 22 Mar 2004
Skąd: Puławy
Wysłany: 2005-01-10, 07:31   

slawo napisał/a:
A czy ktorys z wymieniuonych programow ma funkcje rozjasniania filmu i kontrastu? Pozdro


pinnacle 9,0 to ma (ósemka też pewnie tylko jest po angielsku i trudniej odkryć takie funkcje :wink: )
_________________

E30 325iA 1987r. Coupe :mrgreen: Spritmonitor.de
E39 528iA 1999r. Touring :mrgreen: Spritmonitor.de
E61 530dA 2005r. Touring :mrgreen: Spritmonitor.de
«Nigdy Nikogo O Nic nie Proś Sami Przyjdą Sami Dadzą»
 
 
 
bachus 
automotive designer



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Wrz 2004
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2005-01-10, 13:33   

Bardzo dobrym programem (w pełni profesjonalnym) jest Adobe Premiere PRO :) legal kostuje ok 3000 jak nie lepiej;/ Polecam wejsc na strone firmy ADOBE, zarejestrowac sie, sciągnąc sobie demo... zainstalowac.
:arrow: mozna tez następnie wejsc na witrynę www.serials.ws (lub inna z crackami itp.) i sciągnąc kod zródłowy. Odnajdujemy wprogramie funkcje rejstracji i wpisujemy. Mamy teraz pełną, niczym nie ograniczoną wersje tego programu (polecam poczytac o "legalizowaniu" oprogramowania).

Powyższy FAQ jest tylko przykładem tego, do czego mozemy użyć łączy internetowych i nie odpowiadam za konsekwencje prawne korzystania z nielegalnego oprogramowania :lol: :twisted:
_________________
Airbrush Studio
Łukasz Łukasik
ul. Witosa 18
76-251 Kobylnica k/Słupska
tel. 693 98 13 60

# lakiernictwo artystyczne (airbrushing)
# polerowanie, chromowanie etc...
# przeróbki mechaniczne (kolektory, wydech, dolot, inne...)
# przygotowanie aut do sportu: drift, street, 1/4mili, offroad w kategorii przeprawowow-turystycznej oraz sprawnościowej w klasie turystycznej i wyczynowej (doświadczenie poparte osiągnięciami w obu klasach)
# car-audio - pełna oferta na usługi montażowe i inne - przygotowanie aut do zawodów zgodnie z przepisami Emma i PASCA


Buduje FatRabita czyli Golf MK2: silnik po drobnym tuningu i remoncie dostał nowy dolot, pełen wydech przelotowy, zawieszenie Monroe + SPAX -60/60, felgi Rondell 225/16",wnętrze przygotowywane jest pod Mistrzostwa Polski CAR AUDIO i wiele innych - w ciągłej przebudowie... - zamienie na E30 325i
 
 
 
Anonymous
Gość
Wysłany: 2005-01-10, 13:38   

rozjasnic, sciemnic, wyostrzyc, przeskalowac i bog wie co jeszcze mozna Virtual Dubem

POLECAM

a do obrobki tylko ADOBE PREMIERE!!!

:-) ))
 
 
Kryhas
[Usunięty]

Wysłany: 2005-02-01, 11:32   

Mam mały problem, a mianowicie chce przegrać film z kamery (kasety) na kompa. Zdobyłem Virtual Duba i mam kartę telewizyjną. Wykonałem parę prób przegrania, ale ok. 20 min filmu zajęło mi prawie 1,5 GB !! Nie zmieniałem nic a rozdzielczość była 320. Byłbym wdzięczny gdyby mi ktoś pomógł w obsłudze tego programu (gg 2478860) lub podał stronkę, na której się dowiem jak przegrywać. Może potrzebuje jakiejś karty typu VideoZip lub Video Grabber ?? :cry:
 
 
mocry
[Usunięty]

Wysłany: 2005-02-01, 12:37   

Ja robie tak: zgrywam film za pomoca karty tv do kompa w najlepszej jakosci (uzywam oprogramowania od karty) czyli do mpeg2. Minuta filmu zajmuje okolo 60 mb. Pozniej wlaczam programik, ktory sie zwie AutoGordian i tyle :) Ten ostatni program zrobi wszystko sam. Ustawisz sobie tylko na ilu plytkach ma byc Twoj film i po robocie. AutoGK sam skomrpesuje dzwiek i obraz. Efekty u mnie sa swietne. Jedyna wada to czas... Trwa to dluuuugo ale warto i nie trzeba sie z niczym babrac :wink: Sprobuj sobie nagrac i skompresowac np miute filmu jak bedzie Ci odpowiadalo to caly filmik sobie tym sposobem zrobisz. Pozdro
 
 
Kryhas
[Usunięty]

Wysłany: 2005-02-02, 13:04   

No wszystko byłoby fajnie gdybym nie miał dysku 13 GB :/
Nie ma innego wyjścia ??
 
 
mocry
[Usunięty]

Wysłany: 2005-02-02, 15:10   

No dysk 13 GB bedzie stanowil faktycznie sporą przeszkodę :D Właściwie nie da sie na nim zastosować metody o której wcześniej pisałem :? Jest oczywiście inne wyjście - od razu kompresować. Tzn podczas zgrywania filmu. Ja mialem z tym nie raz problemy i tak już nie robie. Np dźwięk nie był spójny z obrazem :? Ale to było na troche przestarzałej karcie tv. Obecnie mam nową karte (która się zrypała i jest w serwisie :lol: ) i podejrzewam, że nie byłoby z tym problemów. Korzystam z AutoGordiana, ponieważ wychodzą świetne efekty, które w dodatku nie zajmują dużo MB :wink: Niestety ten program obrabia tylko mpegi :x Muisz popróbować z kompresją 'w locie' może coś z tego wyjdzie. Nic innego nie przychodzi mi do głowy :? Pozdro
 
 
Kryhas
[Usunięty]

Wysłany: 2005-02-02, 15:19   

Ja mam karte pixel view i ona zgrywa tylko do formatu avi i żeby było śmieszniej to film zajmuje więcej niż 80 MB/min i potem bardzo tnie :/
Jakim programikiem moge w locie kompresować ??
 
 
mocry
[Usunięty]

Wysłany: 2005-02-02, 20:30   

Po 1 powinna byc taka opcja w oprogramowianiu karty tv. Jesli nie ma to nie musisz sie specjalnie martwic. Kazdy nowszy program, ktorym mozna przechwytywac ma taka opcje. Np.: VitrualDub, Ferro (polski program polecam), Ulead Video Studio i mnostwo innych. Wejdz sobie np na strone http://www.divx.pl/ do dzialu download i kliknij w programy przechwytujace. Sądze, ze kazdy prog bedzie mial opcje kompresji w locie. Duze znaczenie ma tu karta tv (a wlasciwie jej wiek :wink: ). Nie wiem jaki masz w swojej chipset. Jesli jest to stara karta to moze byc problem szczegolnie z najwiekszymi rozdzielczosciami. Ale ja na mojej starej karcie spokojnie moglem w locie robic filmiki w divxie czy xvidzie w rodzielczosci np 352x288 przy 25 klatkach/sek. Przy wyzszych wartosciach byly problemy. To sie nie tyczy oczywiscie nowej karty. Tam nie ma w ogole problemow.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Statystyki - Reklama - Test połączenia - Współpraca - Statut Klubu
Beemka Klub, Internetowy Portal Pasjonatów BMW
Copyright © 2004-2008
Stowarzyszenie Beemka Klub
Kontakt:
zarzad@beemka-klub.pl
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16