BEEMKA - KLUB Strona Główna BEEMKA - KLUB

HomeHome  PortalPortal  KontaktKontakt  RegulaminRegulamin  Mapa GoogleMapa Google  AssistanceAssistance
KlubowiczeKlubowicze  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy 13 letnie BMW to fajna sprawa?
Autor Wiadomość
Anonymous
Gość
Wysłany: 2005-02-09, 14:43   Czy 13 letnie BMW to fajna sprawa?

Witam

Jak do tej pory jestem w miarę szczęsliwym ujeżdzaczem koreańskiej myśli technicznej i to tej najmniejszej czyli Matiza. W miarę szczęśliwy gdyż auto poza bezawaryjnością i tanią eksploatacją nie daje mi nic innego. BMW od zawsze mi się podobało i tak się zastanawiam czy nie władować się w coś takiego? Myślałem o modelach 316 lub 318 (w tej nowszej budzie prostokątne reflektory). Użytkowanie auta to w większości miasto + co dwu tygodniowy wypad 20km za miasto. Przebieg roczny liczę tak na max 15tys km, ale pewnie będzie coś 10 ;) . A teraz po krótki wstępie seria pytań 8) :

1. Jak łatwo/trudno znaleźć te modele z początków lat 90 w miarę przyzwoitym stanie (będę kupował tylko zarejestrowane w PL)?
2. Jak wygląda sprawa z AC (głównie chodzi o kradzież) - czy ubezpieczyciele dają bez problemu na starsze auto powyżej 10 lat?
3. Ile wy Warszawiacy płacicie za OC/AC (nie chciałbym przekraczać 1500zł, mam 40% zniżki)?
4. Wiem że spalanie w mieście dla 1.6 to kolo 10l, srednio wyjdzie chyba z 8.5, a czy dla 1.8 jest jakies sporo wieksze?
5. Jak kształtują się ceny w serwisach w Warszawie w których naprawiacie auta? Możecie podać np koszt wymiany sprzęgła+meteriały? Albo jakieś inne przykłady cenowe?

Te pytania odnoszą się do egzemplarzy nie wypieszczonych, ale też nie zarżniętych, czyli do przeciętnego BMW w Polsce.


6. Co się najczęściej sypie a tych autach? Ile km wytrzyma zawieszenie?
7. Czy silnik lub osprzęt sprawiają jakieś problemy?
8. A jak ma się elektronika w 13 letnim aucie?
9. Ile tak rocznie wydajecie na naprawy+wymiane czesci/materiałów ekploatacyjnych??

Uff, to tyle narazie. Aha w konfrontacji z BMW stoi Lanos, czyli marzenia vs rozsadek. Zobaczymy komu dacie wygrać :) . Tylko nie bądzcie jednostronni :lol:
 
 
cinek_sw 
Dezerter



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Wrz 2004
Skąd: Leszno
Wysłany: 2005-02-09, 15:52   Re: Czy 13 letnie BMW to fajna sprawa?

biela napisał/a:
W miarę szczęśliwy gdyż auto poza bezawaryjnością i tanią eksploatacją nie daje mi nic innego.

no właśnie... BMW ma to coś w sobie co nigdy przenigdy nie da ci Daeewo...(zresztą nie ma co porównywać, te dwie marki dzieli przepaść historyczna i co najważniejsze technologiczna)
Cytat:
BMW od zawsze mi się podobało i tak się zastanawiam czy nie władować się w coś takiego? Myślałem o modelach 316 lub 318 (w tej nowszej budzie prostokątne reflektory).

mówisz o modelu e-36 :wink:
Cytat:
1. Jak łatwo/trudno znaleźć te modele z początków lat 90 w miarę przyzwoitym stanie (będę kupował tylko zarejestrowane w PL)?


myśle że nie bedzie z tym problemu od produkowane były od 1991... aczkolwiek proponował bym się rozejrzeć za modelem z raichu...
Cytat:

2. Jak wygląda sprawa z AC (głównie chodzi o kradzież) - czy ubezpieczyciele dają bez problemu na starsze auto powyżej 10 lat?

wydaje mi się że pow. 10 tak ale pow. 12lat mogą być problemy :(
jak się myle to niech ktoś mnie poprawi...
Cytat:
3. Ile wy Warszawiacy płacicie za OC/AC (nie chciałbym przekraczać 1500zł, mam 40% zniżki)?


nie mieszkam w Wawie ale dla przykładu mam 2.7l czyli składke z najwyższej półki i też 40% zniżki (autko ma pow. 12lat więc dochodzi tu zwyżka w zależności od firmy) płace ok. 650zł na rok :wink:
Cytat:

4. Wiem że spalanie w mieście dla 1.6 to kolo 10l, srednio wyjdzie chyba z 8.5, a czy dla 1.8 jest jakies sporo wieksze?

2.0 se kup.... :wink: (przedewszystkim 6 garów, i lepsza konstrukcja silnika)


Na pozostałe pytania odpowiedzi są oczywiste... NIC SIE NIE SYPIE W TYCH AUTACH TO NIE DAEWOO... :wink: :wink:
_________________
Marcin
Klubowicz

GG 6271263

------------------------------------------------------
nawet Papież jeździ BMW -> > Bóg powiedział ludziom co dobre :) :)
 
 
 
Daniel 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Mar 2004
Skąd: Sokołów Podlaski
Wysłany: 2005-02-09, 16:08   Re: Czy 13 letnie BMW to fajna sprawa?

biela napisał/a:

Uff, to tyle narazie. Aha w konfrontacji z BMW stoi Lanos, czyli marzenia vs rozsadek. Zobaczymy komu dacie wygrać :) . Tylko nie bądzcie jednostronni :lol:



Niestety ja będę "jednostronny".Tylko jazda BMW daje przyjemność.
A inne auta tylko jadą z punktu A do punkytu B. 8)
Niewiele się wypowiedzialem ale myślę, że wszyscy co jeżdzą beemkami wiedzą o co chodzi :wink:
_________________
e 32 735i
 
 
 
Anonymous
Gość
Wysłany: 2005-02-09, 16:15   Re: Czy 13 letnie BMW to fajna sprawa?

Cytat:
myśle że nie bedzie z tym problemu od produkowane były od 1991... aczkolwiek proponował bym się rozejrzeć za modelem z raichu...


No tak, nastawiam sie na takiego sprowadzonego po 1 maja, ale juz zarejestrowanego w PL .

Cytat:

wydaje mi się że pow. 10 tak ale pow. 12lat mogą być problemy :(
jak się myle to niech ktoś mnie poprawi...


Narazie napisalem do 10 lat bo tylko takie lata wyskakuja w kalkulatorze Allianz. Mi najbardziej by zalezalo na AC tylko od kradziezy, od uszkodzen nie musi byc.

Cytat:

2.0 se kup.... :wink: (przedewszystkim 6 garów, i lepsza konstrukcja silnika)

No jak spala z 10 w miescie bez korkow i palowania to tez bym sie mogl takim zainteresowac. W kazdym razie po matizowych 3 cylindrach wszystko bedzie lepsze :)

Cytat:

Na pozostałe pytania odpowiedzi są oczywiste... NIC SIE NIE SYPIE W TYCH AUTACH TO NIE DAEWOO... :wink: :wink:


Piszac "sypie sie" mialem na mysli zuzywanie sie czesci eksploatacyjnych, ile wytrzymuja ogolnie. Zreszta nie wierze ze nigdy nie wyskoczy jakis swierszcz :twisted:
 
 
Melis 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Skąd: Ostrowite
Wysłany: 2005-02-09, 16:16   

Witam :) !! ! Bedziesz się musiał troszeczkę na latac zeby znaleść becie w bdb stanie :? ale nie jest z tym az tak tragicznie :) co do silnika...proponuje 318 (choc sam mam 316) spalanie paliwa jes praktycznie identyczne a z kultura pracy i przyspieszeniem jes lepiej. jeszcze co do kupna...jesli masz taka mozliwosc to kup jednak autko z niemiec. ogólnie sa w lepszym stanie, terminowo serwisowane itp. jesli jednak nie wchodzi to w rachubę pomysl o kupnie swierzo sprowadzonego (np juz zarejestrowanego lub nie- zalezy od ciebie) sam tak kupiłem szukałem 2 tygodnie mam teraz 316i 1990r bezwypadkową stan: igiełka, nie mam z nią zadnych ale to zadnych problemów!!! jest w lepszym stanie niz większość lanosow pow. rocznika 2000 jezdzacych w polsce. Nie kupuj od ,,cwaniaczków-pseudo biznesmenów :? :wink: " którzy ściagaja jak najwięcej "wraków" zrobią je na bustwo :) (nowy lakierek itp) i chcą na tobie zarobic jak najwięcej sprzedając go z 3 krotnym zyskiem!!! Pamiętaj :!: :!: :!: Jesli chcesz kupic naprawdę
dobra betkę szukaj bezwypadkowej w bdb/idealnym stanie :!: :!: :!: cięzko o taka ale naprawdę warto sie pomęczyc!!! Nie rób nic pochopnie bo... *Będziesz *Miał *Wydatki zamiast *Bardzo *Mocnego *Wozu
Jesli chdzi o awaryjnosć... jesli kupisz taki zamochód jak ci pisalem to będziesz się nim cieszył a nie naprawiał!!! w mojej rodzinie od 1993r są same BMW!!! i zawsze wymieniane były w nich tylko podzespoły naturalnie zuzywające się: amory, klocki itp. Z elektryką tez nie bedziesz miał problemów...no chyba ze jest w opłakanym stanie lub grzebał wniej jakiś "hiper elektryk :twisted: ". Co do reszty twoich pytan to juz niech się wypowiedzą inni bo ja raczej dokładnie Ci na nie odpowiem. Zeby nie byc jednostronnym to jezdziłem kiedys lanosem (mojego sasiada-cale wakacje)...zadnego porównania z beja 8) Uzbruj się w cierpliwosc, szukaj... a napewno znajdziesz!!! (tak jak ja :D )

:!: :!: :!: tylko uwazaj bo uzaleznienie murowane :!: :!: :!: :D




:shock: co za list :shock: pozdrawiam
 
 
 
Melis 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Skąd: Ostrowite
Wysłany: 2005-02-09, 16:24   

Daewoo kojarzy mi sie z jakimś tanim odkurzaczem... :twisted:
 
 
 
Melis 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Skąd: Ostrowite
Wysłany: 2005-02-09, 16:25   

...cyli pełno tandetnego, skrzypiącego plastiku :twisted:
 
 
 
korzuch 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Mar 2004
Skąd: z stąd
Wysłany: 2005-02-09, 16:28   

yo
Tylko ze spalanie w matizie to jakies opary w stosunku do BMW tam trzeba lać i to bierz poduwage pomimo tych 15 tys km rocznie i to chyba jedyny mankament i kup 6 garówke sam mam 4 garówke i "bociany " juz mnie zaczynaja doprowadzac do szału
pozdrawiam
 
 
 
Anonymous
Gość
Wysłany: 2005-02-09, 16:29   

Melis napisał/a:
...cyli pełno tandetnego, skrzypiącego plastiku :twisted:


No coz wyglada jak wyglada, jednak liczy sie to ze sie nie rozsypuje tylko jezdzi w miare bezawayjnie i tanio.
 
 
Melis 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Skąd: Ostrowite
Wysłany: 2005-02-09, 16:30   Re: Czy 13 letnie BMW to fajna sprawa?

Daniel napisał/a:

Niestety ja będę "jednostronny".Tylko jazda BMW daje przyjemność.
A inne auta tylko jadą z punktu A do punkytu B. 8)
Niewiele się wypowiedzialem ale myślę, że wszyscy co jeżdzą beemkami wiedzą o co chodzi :wink:


100% racji :!: :!: :!: tu nawet nie ma mowy o jednostronności :!: wybór jest prosty ... BMW ONLY 8) 8) 8) narka
 
 
 
Anonymous
Gość
Wysłany: 2005-02-09, 16:33   

korzuch napisał/a:
yo
Tylko ze spalanie w matizie to jakies opary w stosunku do BMW tam trzeba lać i to bierz poduwage pomimo tych 15 tys km rocznie i to chyba jedyny mankament i kup 6 garówke sam mam 4 garówke i "bociany " juz mnie zaczynaja doprowadzac do szału
pozdrawiam


To to ja wiem ze przejechanie 100km podskoczy z jakis dwudziestu paru zlotych na prawie 40, ale z tym sie licze. W gaz nie chce inwestowac bo prawdopodobnie po kilku latach zmienie na cos mocniejszego :twisted: , to ma byc taka przejsciowka z 0.8 litra 8)
 
 
Melis 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Skąd: Ostrowite
Wysłany: 2005-02-09, 16:33   

ok!ok! ale my tu nie mówimy o tanim wole roboczym :!: 8) BMW to coś więcej :!: jak coś to przerób ja na gaz...(...nie chce poryszac tu nowej tyskusji... :wink: )
 
 
 
Melis 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Skąd: Ostrowite
Wysłany: 2005-02-09, 16:36   

jesli się z tym liczysz to dla mnie sprawa jest jeszcze prostrza :!: :!: :!: B M W :twisted:
 
 
 
Anonymous
Gość
Wysłany: 2005-02-09, 16:43   

Melis napisał/a:
jesli się z tym liczysz to dla mnie sprawa jest jeszcze prostrza :!: :!: :!: B M W :twisted:


Heh przeciez to az tak duzo nie wychodzi. Zalozmy ze matiz mi przejedzie 100km za 22zl czyli miesiecznie (1000km) wydam na wache 220zl. Natomiast na BMW wydam jakies 350zl. Te 130zl wiecej na paliwo miesiecznie to nie jest dla mnie taka wielka roznica.
 
 
Melis 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Skąd: Ostrowite
Wysłany: 2005-02-09, 16:50   

Biela ja nie będę Cię tu nachalnie namawiał na BMW. Ja i reszta na tym forum przedstawilismy Ci nasze zdanie na ten temat. Cos w tym chyba jest skoro sądzimy tak samo-nie!!!??? zrobisz jak uwazasz... Jak juz będziesz szukał BMW to pamiętaj o tym co Ci pisalem :!: nie mam tu juz chyba nic do dodania :wink: więc pozdro i powodzenia!!!!
 
 
 
Melis 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Skąd: Ostrowite
Wysłany: 2005-02-09, 16:52   

Bawarkaj jest super!!!
Bawarka ma dusze!!!
Bawarka jest jak narkotyk :!: :!: :!:
 
 
 
center 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 31 Lip 2004
Skąd: Katowice
Wysłany: 2005-02-09, 16:53   

po 1 stan techniczny, bo jak sie wkopiesz to bedzie trzeba troche wlozyc..
wiec proponuje kupowac z kim kto sie zna, albo przynajmniej ma bmw(to najlepsza opcja) bo bedzie wiedzial na co patrzec itd..
nr vin :lol: nie zapominajmy o tym...
ja nie jezdzilem mniejszym niz 2.0 ale 2 litry sa niezle, ma niezlego buta i zbyt duzo nie pali, zreszta latwiej jest ropzedzic cala bude nie trzeba tak naciskac gazu :)
13 lat autko, to przeciez prawie nowka, tu wiekszosc jezdzi z tego co wiem e30 wiec sa troche starsze :)
beemka to beemka, moje 1 autko w zyciu, i jest extra extra..
a co do napraw to nie ma strachu, to ze Bedziesz Mial Wydatki czesto zmienia sie na Bardzo Male Wydatki, bo lejesz tylko do baku :lol:
powodzonka
_________________
520 trumna sekwencja:

mgr inż. Jędrek ;)
 
 
 
Melis 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Skąd: Ostrowite
Wysłany: 2005-02-09, 16:57   

center napisał/a:
a co do napraw to nie ma strachu, to ze Bedziesz Mial Wydatki czesto zmienia sie na Bardzo Male Wydatki, bo lejesz tylko do baku :lol:
powodzonka



RACJA :!: RACJA :!: Całkowicie się z tym zgadzam!!!
 
 
 
Anonymous
Gość
Wysłany: 2005-02-09, 16:58   

Melis napisał/a:
Biela ja nie będę Cię tu nachalnie namawiał na BMW. Ja i reszta na tym forum przedstawilismy Ci nasze zdanie na ten temat.


Zdaje sobie sprawe ze to fajne auto, ale jezeli sie okaze ze nie bede mogl ubezpieczyc 13 letniego BMW od kradziezy to niestety bede musial zrezygnowac. Poza tym nie dostalem odpowiedzi jeszcze na wszystkie pytania (np. ile rocznie wydajecie na materialy eksploatacyjne+naprawy)
 
 
Melis 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Skąd: Ostrowite
Wysłany: 2005-02-09, 17:14   

:lol: kurcze szkoda by było :( a co do eksploatacji to u mnie: paliwo, olej, zarówki,...bezpiecznik..., i to by bylo na tyle :)
ale zalezy to przede wszystkim od stanu auta, jego eksploatacji, jesli chodzi o ceny to róznie... warto pytac się w wielu miejscach bo rozpiętości są bardzo duze :? Ja np. wymieniałem sobie amortyzatory pogadałem ze sprzedawcą i ściągnoł mi je za 179zł (2 szt. nówki) nie wiem w jakiej cenie sa naprawy... amory sam sobie zakładałem. Poszukaj na forum.
 
 
 
Melis 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Skąd: Ostrowite
Wysłany: 2005-02-09, 17:17   

dzisiaj wymieniłem jeszcze termostat- 30 zł :) więc nie jest az tak droko

pozdro
 
 
 
center 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 31 Lip 2004
Skąd: Katowice
Wysłany: 2005-02-09, 17:23   

ja po polowie roku uzytkowania moge powiedziec ze wydalem:
400 zeta na poczatku bo cos mialem z wtryskami bo mialem paskudny gaz :)
przeplywka (przez gaz) 150
rura laczaca (przez gaz) 80...
to tyla...
odpowiedz jest prosta, jak nie miales.masz gazu nie masz problemow 8)

a i one more, wszystkie filtry za jakas 100 ogolnie... :wink:
_________________
520 trumna sekwencja:

mgr inż. Jędrek ;)
 
 
 
cinek_sw 
Dezerter



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Wrz 2004
Skąd: Leszno
Wysłany: 2005-02-09, 17:51   

wiadomo na dobry początek pasek rozrządu plus roka napinacza jakieś 170zł (nie można nikomu uwać że to było wymieniane niedawno albo podobne teksty tego typu :wink: ) olej plus filtr oleju i powietrza (u mnie jakieś niecałe 100zł), ale to normalne wydatki jakiekolwiek auto byś nie kupował...

dodatkowe koszta pociąga za soba założenie gazociągu (nowe przewody WN, świece)

ps. moja ma prawie 20lat i jak dotąd żadnej naprawy poważniejszej (niedługo czeka mnie regulacja zaworów), zawieszenie jest oki, żadnych stuków, nic nie trzeszczy elektryka jest git, jedyne co to miałem spalony silniczek od wycieraczek, ale to już było jka ją kupowałem, no cóż przyroda... :wink:

jak narazie, odpukać, nie miąłem żadnych wydatków zwiażanych z naprawą silnika czy zawiechy, tylko to co wymieniłem z konieczności po kupnie autka no i regularne wymiany wszystkich płynów i filtrów oraz zuzywających się elementów... :wink:

Pozdro i tak jak Center napisał weź ze sobą kogoś kto ma bejkę i się zna na nich... sprawdź numer VIN itd. było o tym na forum technicznym.. użyj funkcji szukaj... :wink:
_________________
Marcin
Klubowicz

GG 6271263

------------------------------------------------------
nawet Papież jeździ BMW -> > Bóg powiedział ludziom co dobre :) :)
 
 
 
Anonymous
Gość
Wysłany: 2005-02-09, 19:49   

Ok, widze ze koszty sa calkiem spoko wiec wyglada to w miare dobrze. Ale czy nikt z was majacych furki 13 letnie i starsze nie ubezpiecza ich od kradziezy?? Ja niestety mieszkam w Wawie i po prostu nie moge sobie pozwolic na auto bez AC, za duze ryzyko. Moze sie skonsultuje z jakims ubezpieczycielem.
 
 
Anonymous
Gość
Wysłany: 2005-02-09, 20:22   

stary niewiem co tu jeszcze masz do myslenia ! ! ! Chcesz jakies koreanskie padlo ktore za rok wpieprzy ci korozja,a pozatym kazda usterka (ktorych jest podejrzewam niemalo w tej plastikowej padaczce) konczy sie wymiana - auta :lol: KUP BeMWee bedziesz wiedzial co masz.pozatym to jest jak zaraza jak raz kupisz to sie zakochasz i na koreanskie wynalazki niespluniesz!!! Pozatym MIT o zarlocznosci i awaryjnosci naszych kochanych bawarek to czysta BZDURA.Ja sam jezdze e34 rocznik 91 (motor z 95) i jedyne co wymienilem przed rok eksploatacji to tlumik!
Tak wiec kupuj bume stary!
Pozdro
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Statystyki - Reklama - Test połączenia - Współpraca - Statut Klubu
Beemka Klub, Internetowy Portal Pasjonatów BMW
Copyright © 2004-2008
Stowarzyszenie Beemka Klub
Kontakt:
zarzad@beemka-klub.pl
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 16