BEEMKA - KLUB Strona Główna BEEMKA - KLUB

HomeHome  PortalPortal  KontaktKontakt  RegulaminRegulamin  Mapa GoogleMapa Google  AssistanceAssistance
KlubowiczeKlubowicze  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak dlugo czeka sie na NIP
Autor Wiadomość
Anonymous
Gość
Wysłany: 2005-02-22, 22:04   Jak dlugo czeka sie na NIP

MA ktos moze doswiadczenie z tym jakze "niezbednym" numerkiem :? zawsze obywalo sie bez tego "czegos" rejestrowalem samochod motor placiclem pcc i nikt tego niechacial a teraz przywiozlem BMW i nagle wszyscy chca :? Chyba nie tylko policja nie lubi BMW urzedy tez :( :(
 
 
kazik 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Wrz 2004
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-02-22, 22:25   

należy zgłosić się do swojego urzędu skarbowego i złożyć druk NIP-3 otj. wniosek o nadanie numeru NIP, podać powód, że sprowadzono samochód z zagranicy i potrzebny do urzędu celnego, wniosek zrobć z kopią i potweirrdzić sobie kopię przy składaniu, z tą potwierdzoną kopią można jechać do urzędu celnego i tam podać swój nr PESEL i przedstawić tą kopię NIP-3, że złożono w urzędzie celnym. Natępnie po załatwieniu w urzędzie celnym, tj. po opłaceniu podatku akcyzowego, po otrzymaniu dowodu wpłaty można udać się do urzędu skarbowego w celu załatwienia zaświadczenia o zwolnieniu z podatku od towarów i usług- czyli VAT. Należy wypełnić druk VAT-24 - tj, wniosek o wydanie zaświadczenia /VAT-25/ o zwolnieniu z podatku VAT. Należy do tego wniosku dołączyć książkę pokjazdu - tj. brif, zaświadczenie o wymeldowaniu pojazdu, jeżeli pojazd został tam za granicą wymeldowany, zaświadczenie z przeglądu technicznego, to które uprawnia do zarejestrowanie, a urząd celny jeszcze sobie życzy zaświadczenie z odczytu numerów silnika, dowód wpłaty podatku akcyzowego, umowę - jeśli jest np. w języku niemieckim to musi być tłumaczenie przez tłumacza przysięgłego, znaczek opłaty skarbowej za 5 zł i opłata w urzędzie miasta pod który podlega urząd skarbowy w kwocie 150,- zł. Przy składaniu wniosku o opłatę podatku akcyzowego i wniosku VAT-24 w urzędzie skarbowym wystarczy okazać kopię wniosku o nadanie numeru NIP, a sam numer NIP zostanie nadany w terminie ok. 2 - 3 tygodni. A podatek akcyzowy należy zapłacić w terminie 5 dni od dnia zakupu, a w urzędzie skarbowym w ternie 14 dni od dnia zakupu, to czekając na ten NIP nie zdążyłoby się. Pozdrawiam.
 
 
 
Anonymous
Gość
Wysłany: 2005-02-22, 22:33   

Ups to ciezka sprawa bo ja zlozylem ten wniosek i nie wzialem kopii mozna to jakos odkrecic :?
 
 
kazik 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Wrz 2004
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-02-22, 22:38   

to czeka cię znowu wizyta w urzedzie skarbowym.Jak ładnie poprosisz to może wydadzą ci potwierdzenie :wink:
 
 
 
HAMANN E30 
German-Style



Dołączył: 26 Sie 2004
Skąd: BYDGOSZCZ
Wysłany: 2005-02-23, 03:41   

ja dostałem na drugi dzien NIP:lol:
...powiedzialem pani przy okienku,ze nie moge dlugo czekac bo mam auto do oclenia i stoi w Urzedzie Celnym...
sprawdzone-dziala :wink:
_________________
BIAŁE MOGĄ WIĘCEJ
...tylko i wylacznie bety;)
 
 
 
bachus 
automotive designer



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Wrz 2004
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2005-02-23, 17:02   

ja czekałem ok 3-4 tygodni
_________________
Airbrush Studio
Łukasz Łukasik
ul. Witosa 18
76-251 Kobylnica k/Słupska
tel. 693 98 13 60

# lakiernictwo artystyczne (airbrushing)
# polerowanie, chromowanie etc...
# przeróbki mechaniczne (kolektory, wydech, dolot, inne...)
# przygotowanie aut do sportu: drift, street, 1/4mili, offroad w kategorii przeprawowow-turystycznej oraz sprawnościowej w klasie turystycznej i wyczynowej (doświadczenie poparte osiągnięciami w obu klasach)
# car-audio - pełna oferta na usługi montażowe i inne - przygotowanie aut do zawodów zgodnie z przepisami Emma i PASCA


Buduje FatRabita czyli Golf MK2: silnik po drobnym tuningu i remoncie dostał nowy dolot, pełen wydech przelotowy, zawieszenie Monroe + SPAX -60/60, felgi Rondell 225/16",wnętrze przygotowywane jest pod Mistrzostwa Polski CAR AUDIO i wiele innych - w ciągłej przebudowie... - zamienie na E30 325i
 
 
 
duchPW
[Usunięty]

Wysłany: 2005-02-24, 17:22   

HAMANN E30 napisał/a:
ja dostałem na drugi dzien NIP:lol:
...powiedzialem pani przy okienku,ze nie moge dlugo czekac bo mam auto do oclenia i stoi w Urzedzie Celnym...
sprawdzone-dziala :wink:


pamiętajcie że w urzędach też pracują tylko ludzie .... i nie koniecznie od razu głupi i złośliwi, o czym przekonał sie Hamann - spróbuj tak samo
 
 
Anonymous
Gość
Wysłany: 2005-02-24, 23:19   

Dzieki chlopaki z odpisem udalo sie dla przyszlych szczesliwcow informacja 11pln kosztuje :? zobaczymy czy jutro w uc mi to przyjma!!! :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Statystyki - Reklama - Test połączenia - Współpraca - Statut Klubu
Beemka Klub, Internetowy Portal Pasjonatów BMW
Copyright © 2004-2008
Stowarzyszenie Beemka Klub
Kontakt:
zarzad@beemka-klub.pl
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 15