BEEMKA - KLUB Strona Główna BEEMKA - KLUB

HomeHome  PortalPortal  KontaktKontakt  RegulaminRegulamin  Mapa GoogleMapa Google  AssistanceAssistance
KlubowiczeKlubowicze  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
520i 24V 94' - kupic nie kupic o to jest pytanie...
Autor Wiadomość
::CaSiaN e30::
[Usunięty]

Wysłany: 2005-05-12, 08:04   520i 24V 94' - kupic nie kupic o to jest pytanie...

...stoje przed dylematem czy nie przesiasc sie z "temperowki" (jak to Rafal okresla) na cos mocnijszego...mam na oku czarna pieknosc w pelnej opcji bez skory... wstepnie zaczerpnalem porad od klubowiczow ale chcialem jeszcze uslyszec wiecej opinni na jej temat...

moze krotko o autku jak wspomnialem zjechala z rzeszy ma na liczniku 190tys i na tyle wyglada, na tyle na ile sie znam mysle ze, nie ma bogatej przeszlosci ale to akurat jest do sprawdzenia... srodek wrecz idelany...

silnik chodzi super i pali od dotkniecia chciaz stal ponad tydzien... w pracy silnika sluchac taki lekki stukot co powiedzmy niecala sek. (mowia ze w 24V to raczej normalne) aaa i jeszcze po dodaniu wiecje gazu daje sie odczuc lekkie malo wyczuwalne wibracje... do tego ma dwa komplety oponek na aluskach... ogolnie wyglada bardzo zdrowo...

z tego co sie orientuje tu jest plastykowy kolektor a bede chcial zalozyc najpewniej gaz - jaki gaz? i jak ona sie sprawuje na gazie?

prosze o info...
CaS
 
 
korzuch 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Mar 2004
Skąd: z stąd
Wysłany: 2005-05-12, 08:12   

yo!
Nie za słaby silnik na taka bude?Będzie chlac pewnie sporo nawet szamba typu LPG
pozdro
 
 
 
Łukasz 
Samotny Nawigator



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 26 Sie 2004
Skąd: W-wa
Wysłany: 2005-05-12, 09:17   

150 koni ...i malo...i niemało....silnik nienajgorszy...jeździłem i nie jest taki słaby, co prawda trochę mu brakuje do 2.5 24V, ale nic to.
Po tym co napisałes ciężko okreslić, czy mu coś dolega, czy nie....
Nie jest zły, jak Ci sie podoba, to bierz, choć za 2 miechy może Ci już brakować mocy 8)
I niech MOC będzie z Tobą.... :wink:
_________________
Weteran
 
 
 
SMS
Poszukaj zanim napiszesz !!!



Dołączył: 21 Kwi 2005
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-05-12, 10:31   

Od prawie roku jeżdżę właśnie takim. 150 kucy to nie jest wcale tak mało, jak to sie wydaje, ale silnik M50 B20 lubi wyższe obroty - jeśli chcesz poszaleć to trzeba trzymac obroty powyżej 3500. Spalanie (w mieście) ok. 12,5 litrów benzyny, co do gazu to nie wiem (nie mam), ale powinno byc góra 20% wyższe. Max prędkość jaką udało się popędzić moją betką to 220 km/h (licznikowe), więc całkiem nieźle (wg. instrukcji 211 ;) ). Ze świateł też się nieźle zbiera, ale nie jest to ścigacz ;) . Natomiast jeśli chodzi o wyprzedzanie, jak się odpowiednio zredukuje bieg to TIRy naprawdę szybko znikają za kufrem ;) .
Podobno silnik 2,5 pali tyle samo (a nawet mniej) - więc jakbyś znalazł 525 to jest to fajniejsza opcja (więcej frajdy za te same money :) ).
Jeśli chodzi o instalację gazową, to (niestety) jedyną porządną opcją jest zastosowanie bezpośredniego wtrysku gazu, co dość dużo kosztuje (teraz chyba zaczynamy rozmowę od 4,5 kzł w górę), więc jak masz niewielkie przebiegi przestaje się oplacać.
Poza tym (jak każde E34) wygodna i solidna fura. Jakbym miał kupować to jeśli bym nie znalazł porządnego 540 ;) wziąłbym 520.
Mi się udało kupić dobrze utrzymany samochód z pewnego źródła. Pamiętaj, że BMW jest wrażliwe na traktowanie: jeśli o Nią zadbasz, ładnie się odwdzięczy. Lepiej dobrze sprawdź ją przed kupnem, bo jeśli okaże się że Niemiaszek miał w d... wymiany olejów itp. to możesz sie nieźle wkopać.
 
 
jaqub 



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 22 Mar 2005
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2005-05-12, 22:41   

podstawowa rzecz jaka MUSISZ ZROBIC to PODLACZENIE JEJ NA DIAGNOSTYKE KOMPUTEROWA... w tym silniku jest duzo czujnikow ktore do najtanszych nie naleza... a jesli gaz i niestac Cie na wtrysk to zaloz BLOSSa (patrz tuning/ i post o blossie)... POZDRAWIAM!
 
 
 
::CaSiaN e30::
[Usunięty]

Wysłany: 2005-05-13, 11:33   

dziekuje serdecznie za wszystkie sugestie... na komputerek chetnie ja zabiore ale wlasnie na dniach zostal zamkniety serwis BMW w Olsztynie (chyba im sie nie oplacalo) ale dotalem propozycje poza serwisem za 70zl wiec skorzystam...
Co do gazu to chyba zostaje mi na razie posmigac na benzynce i chyba jednak zdecyduje sie na gaz sekwencyjny - nie chce ryzykowac z innym...

zostaje jeszcze kwestia dogadania co do ceny i zobaczymy co z tego wyniknie...
Pozdr CaSiaN
 
 
Jawor
[Usunięty]

Wysłany: 2005-05-13, 11:44   

jak do oszczednej jazdy to sie niema co zastanawiac...dołożyc gaz i bedzie jezdzic...a jak bedziesz chciał kiedys to kupisz z mocniejszym motorkiem i bedziesz miał 2...
 
 
yoshi 
Pepsi Mrucielago



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Warszawa - Zacisze
Wysłany: 2005-05-13, 12:50   

mam E34 520i 24V Vanos 02/1994 203tys Pb only
w trasie spala mi do 7 litrow po miescie 10l chodzi cichutko, co do dalikatnego halasu to jest to VANOS ktory jak dlugo stoi to sie musi ulozyc czy jakos tak :P co do mocy i masywnosci auta to naprwde jest spoko - wyprzedzanie to przyjemnosc :D
_________________
Pozdr. Łukasz
Renault Espace 2.0dci '07
Peugeot Partner 1,9d '99
Fiat 126 '99
Baur TC2 '86
 
 
 
sarna1 
hooligan rootz



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Mar 2004
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2005-05-13, 13:26   

a ja mam w domku E34 525 24V Vanos a wczesniej 520 i twierdze ze 520 to takie samo nieporozumienie jak E30 320i :) pali tyle samo co 525 (a czasami nawet wiecej - jak sie szaleje) a jezdzi sie zdecydowanie mniej ekscytuajaco :) - to tak jakby porownac E30 320i vs. E30 325i - porownania nie ma - ale poznasz to dopiero jak sie przejedziesz jednym i drugim :) - a na LPG I gen (sruba) chodzi bardzo ladnie i spalanie na trasie ok 12 miasto ok 15. V max na gazie 220 km/h - na Pb nie sprawdzalem....

poza tym temat leci do off :)
 
 
 
Łukasz 
Samotny Nawigator



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 26 Sie 2004
Skąd: W-wa
Wysłany: 2005-05-13, 13:42   

sory,ze to napiszę, ale dla mnie ładowanie w taki technicznie dość zaawansowany silnik jak 2.0 vanos, gazu na "śrubkę" jest nieporozumieniem....Co zostaje po tych 150 koniach? Wspomnienie....I po co wtedy taka beemka? Żeby było widać, ze mam BMW?Dla lansu?Dla baunsu? A na Pb mnie nie stać? Ja to doskonale rozumiem, bo mnie czasem na Pb też nie stać, ale to się mija z celem...chociaż są modele co mają M5tki E34 na gaz....
Jak to bywa w randce w ciemno i nie tylko :wink: wybór należy do Ciebie....
Pozdrawiam i wybaczcie LPGowcy 8)
_________________
Weteran
 
 
 
sarna1 
hooligan rootz



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Mar 2004
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2005-05-13, 14:13   

no i po co psujesz kolejny watek pieprzeniem o LPG :) ....... masz jakies uczulenie czy po prostu nie stac cie na instalacje LPG ?? ??

A mozesz mi napisac w czym jest zaawansowany silnik M50 - bo uzytkuje taki i nie wiem ?? ?? Oraz czemu mialby mu szkodzic gaz ?? ? ale to na prv - bo takimi postami zepsujemy temat Casiana :D
 
 
 
Łukasz 
Samotny Nawigator



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 26 Sie 2004
Skąd: W-wa
Wysłany: 2005-05-13, 15:14   

Tak, mnie nie stać na gaz, a ciebie nie stać na benzynę. A pieprzę bo lubię na ostro.


A co do kolegi chcacego kupić 520 24v to jak widzisz samochód jest chwalony przez jednych, drugim jest w nim za mało mocy. Nie uzyskasz na tym forum jednoznacznej opinii, zreszta nie uzyskasz jej na żadnym innym forum , bo Polacy(pozwólcie na generalizację) to pieniacze i warchoły. Każdy chwali swoje, na inne, cudze, lepsze patrzy zawistnym okiem.
Ja oraz kilku innych chcemy dać ci do zrozumienia, ze samochód , który chcesz kupić jest fajny, jest ok, jeśli będziesz o niego dbał i dotychczas o niego dbano odwdzięczy Ci sie tym samym. Tylko jeżeli chcesz jeździć tanio, spokojnie i ekonomicznie to BMW, nie jest dobrym wyborem, bo nie po to te samochody są i były produkowane. Po co Ci silnik 150konny, który po zagazowaniu może stracić i 20% swojej mocy, a zdarza sie i wiecej. staram się Ci wytłumaczyć, ze szkoda po prostu troche takiego fajnego wozu zagazować. Takie jest moje prywatne zdanie, ale rada udzielana z serca.

A wszystkich, którym nerwy puszczają doradzam odpoczynek w weekend nał onie natury, pośród śpiewu ptaków. Weekend to też wspaniała pora, zeby być "na gazie" - to dla coniektórych też odpoczynek.
Pozdrawiam.

P.S. Kupuj juz to 520 bo nic nowego tu sie juz nie dowiesz. Serio
_________________
Weteran
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Statystyki - Reklama - Test połączenia - Współpraca - Statut Klubu
Beemka Klub, Internetowy Portal Pasjonatów BMW
Copyright © 2004-2008
Stowarzyszenie Beemka Klub
Kontakt:
zarzad@beemka-klub.pl
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 16