Warning: include(./cache/board_config.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/e30/public_html/forum/common.php on line 250

Warning: include(./cache/board_config.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/e30/public_html/forum/common.php on line 250

Warning: include() [function.include]: Failed opening './cache/board_config.php' for inclusion (include_path='.') in /home/e30/public_html/forum/common.php on line 250
:: View topic - Podatek ekologiczny
Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row
 Forum Index

HomeHome  PortalPortal  KontaktKontakt    Mapa GoogleMapa Google  AssistanceAssistance
KlubowiczeKlubowicze  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  
RegisterRegister  Log inLog in

Warning: in_array() [function.in-array]: Wrong datatype for second argument in /home/e30/public_html/forum/viewtopic.php on line 2592

Warning: in_array() [function.in-array]: Wrong datatype for second argument in /home/e30/public_html/forum/viewtopic.php on line 2592

Previous topic «» Next topic
Podatek ekologiczny
Author Message
Marcin
Nurburgring Fan

Posted:    Podatek ekologiczny [ !!! ]

Jak to jest z tym podatkiem, wszedl juz w zycie czy jescze nie a jezeli nie to od kiedy wejdzie.

A jak na obecna chwile jest ze sprowadzanymi samochodami, jakie oplaty czekaja w przypadku importu auta uzywanego???

cinek_sw
Dezerter

Posted:     [ !!! ]

dobre pytanie, podłączam sie do Marcina :D jakie opłaty jełśli np. chce za tydzień auto przytargać.... no i co z tą kartą jesli przytargam za ten tydzień czy w razie czego dostane zwrot czy nie ??

Mcinku - wydawało mi se ze ekologiczny wszedł od 1 stycznia :roll:

BADYL

Posted:    Re: Podatek ekologiczny [ !!! ]

[quote="Mcinek"]Jak to jest z tym podatkiem, wszedl juz w zycie czy jescze nie a jezeli nie to od kiedy wejdzie.

A jak na obecna chwile jest ze sprowadzanymi samochodami, jakie oplaty czekaja w przypadku importu auta uzywanego???[/quote]

[b][color=green]Nie wiem jak to jest z akcyza do konca ale:

- tłumaczenia (zelezy od ilosci stron);w wawie od 25-30 zł za strone;
- akcyza była 60 procent (auto powyzej 10 lat);
- rejestarcja około 200 wszelkie dokumenty zwiazane z rejestarcja blachy,znaczki skarbowe,blankiet dowodu itd);
- 501 zł za karte pojazu;
- 500 zł podatek recyglingowy (czy jak zwał tak zwał - podatek ekologiczny);

Nie doliczam do tego opłat za blachy celne wymeldowania itd.Aha i jeszcze OC mozna wykupic na blachy celne ale nie we wszystkich ubezpieczycelach (PZU,ALIANZE).[/color][/b]

KUKI

jak ja sprowadzałem w zeszłym roku
Akcyza to 60% od wartości za starsze(masz czas 5 dni od przekroczenia granicy ), +150zł za zwolnienie z podatku w skarbowym, pierwszy przeglad koło 150zł , tłumaczenia róznie to wzaleznosci ile stron . no i potem juz zostaje rejstracja i ubezbieczenie
ja za blaty tranzytowe zapłaciłem 120eur

BADYL

[quote="KUKI"]jak ja sprowadzałem w zeszłym roku
Akcyza to 60% od wartości za starsze(masz czas 5 dni od przekroczenia granicy ), +150zł za zwolnienie z podatku w skarbowym, pierwszy przeglad koło 150zł , tłumaczenia róznie to wzaleznosci ile stron . no i potem juz zostaje rejstracja i ubezbieczenie
ja za blaty tranzytowe zapłaciłem 120eur[/quote]

[b][color=green]Sory tak własnie jest z akcyza co mi sie pomyliło :( :( :( :( :( [/color][/b]

el-viz

.................................

slawo
Kierownik karuzeli

[quote="el-viz"]jeśli chodzi o tablice wywozowe to kosztują od 90-160 euro w zależności od terminu ważności oraz od landu.
to tyle[/quote]

do 250e - tyle mi zawolali w Berlinie debile

el-viz

[quote="slawo"][quote="el-viz"]jeśli chodzi o tablice wywozowe to kosztują od 90-160 euro w zależności od terminu ważności oraz od landu.
to tyle[/quote]

do 250e - tyle mi zawolali w Berlinie debile[/quote]

jak tak to zabierz z domu blachy ze swojego auta , ja przywiozę nowy nabytek do polski a ty dalej śmigniesz na kołach :twisted:
zmieniam bo zastosowałem duży skrót myślowy

duchX
[Deleted]

5 dni jest na wniesienie oplaty celnej id daty zawarcia umowy 1 dzien zwloki 120pln kary sprawdzone dziala przy czym wysokosc kary moze regulowac celnik kolega za 5 dni dostl 200 pln badz co badz nieoplacalne zwlekanie z zaplata

nokerman
ostatni mohikanin

[quote="x_e_o_n"]5 dni jest na wniesienie oplaty celnej id daty zawarcia umowy 1 dzien zwloki 120pln kary sprawdzone dziala przy czym wysokosc kary moze regulowac celnik kolega za 5 dni dostl 200 pln badz co badz nieoplacalne zwlekanie z zaplata[/quote]

heh
nie od daty na umowie ale od daty przekroczenia granicy RP
Co byś zrobił jakbyć kupił auto w australii i statkiem wracał???

A kolega przepłacił, piszesz oświadczenie o treści ....że granicę przekroczyłeś dnia XX ... tak żeby było nie później niż 5 dni.

Pawel-e30

spoko noker ja tak zrobiłem... Ale celnik do mnie z tekstem jak pan mi udowodni że auto przekroczyło tego dnia?? skoro tablice wywozowe i ubespiecznie ma wcześniejszą date?? Ja mu na to że auto było naprawiane itd... Celnik na to pan pokaże mi rachunki za naprawe :(

kawał .... z niego :lol:

Ale i tak dał się ugadać nic oczywiście żadnej kary nie płaciłem :oops:

nokerman
ostatni mohikanin

a w których przepisach jest to napisane że jak kupisz auto to szpuuuula do domu/ ba do CELNEGO !!!!!!

przecie tam są takie piękne landy że aż się wracać nie chce!!

PS. niech ON ci udowodni że tego dnia nie przekroczyło :P

[ REPLY ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: